Ezgi Coşkun

ANILAR

Selam ben Ezgi. 30 yaşındayım. Yaşım öyle çok büyük değil. Nerede o eski günler diye başlayan cümleler kursam komik olur. Ama hafızama kazılı bazı anlar var. Ananeme her gittiğimizde albüm bakmamız gibi. Çocukluk heyecanı zannederdim eskiden. Büyüdükçe daha manevi bir şey olduğunu anladım. Fotoğraflarda annemin gençliğini görüp “vay be o dönemlerde ne kadar şık, ne kadar modernmiş” diyebilmek, günümüz kıyafetleri ile alakası olmamasına rağmen dönemin ruhuna göre konuşabilmek ne garip. Fotoğraf bir anıdır. Telefonumuzda tutmak, Drive’da saklamak, hard diske atmak her şey bir yöntem ama hepsi kaybolabilir. Bir şekilde bir şeyler olabilir ve ardından üzülürüz. Gerçekten kısa bir dönem bile olsa muhakkak başımıza gelmiştir. Fotoğraflarım gitti hüznü… Elimizin altında fotoğraf albümü bulundurmamıza, buzdolabımıza magnet yapıştırmamıza ya da çeşitli formatlarda çerçeveler hazırlayarak duvarlarımıza asmamıza vesile olan platformlar mevcut. Fakat pek çoğu inanılmaz fazla fiyatlara kötü kalitede baskı gönderiyor. Bu işte bildiğim en iyi firma Sosyopix. Çıktığı günden beri kalitesini ve yaratıcılığını bozmayan, aksine sürekli üstüne bir şeyler koyan, sayfalarına her girdiğimizde hangisini alsam diye kararsız kaldığımız bir firma.
Kızım ilk doğduğunda babamlar delirdi. Torun aşkı çok başkaymış. Babalar gününde babama içinde minik minik notlar barındıran masa takvimi yaptırmıştım. Derin’in fotoğraflarından oluşuyordu. Hala duruyor, mükemmel bir anı değil mi?
Eşime mini polo kartlardan yaptırdım. Derin ve ikisinin fotoğraflarından oluşan ve altına muzip muzip notlar yazdığım. Ve yanında renkli, kareli, kalpli minicik minicik yapıştırma etiketleri gönderiyorlar. Bu masamızı şenlendiriyor. Gün boyunca işyerinde motive olmak için birkaç kez duvarıma bakmam yeterli oluyor.
Yine aynı şekilde kızımın odasına basit led ışıklı bir pano yaptım ve yine Sosyopix aracılığıyla bir sürü fotoğraf mandalladım. Hepsini görsellerde görebilirsiniz.
Bu kadar cüzi rakamlara bu kadar kaliteli iş çıkaran başka bir yer görmedim. Ve bu yazım reklam değil gönül bağıdır. Reklam kokuları alabilirsiniz ama güzel şeyler övülür 😇
Anılarla kalın 🖤
Küçük bir link iliştiriyorum.  https://www.sosyopix.com/fotograf-baski-c-1?gclid=CjwKCAiA1aiMBhAUEiwACw25Ma2kJ9ST0PepaO68kYbztZLSUnUx2aHT64Xa8qdlzfBiORvUmIfkSRoCVY4QAvD_BwE
 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

33 − = 32