Ezgi Coşkun

KAÇIRILAN HAYAT

Hayatta neleri kaçırdığımızın farkında mıyız?
Dışarıda 5 dk oturmanın bile bir özgürlük olduğunu bu yıl anlamış olmalıydık aslında.

Para, lanet para… Hayatın her evresinde karşımıza çıkıyor. Ama para bir şeyleri yapamamak için bahane değil. Yapmak istediğiniz şey çok önemli oluyor bu bağlamda. Yani beklentiniz, hayattan isteğiniz. Mesela benim beklentilerim hep aşırı düşük, bu yüzden miniminnacık şeylere mutlu olabiliyorum. Tabii ki de herkesten ben gibi olmasını bekleyemem. Ama bir şeylere dokunup farkındalık yaratmak benim hayattaki en büyük gayem oldu sanırım.

Beklentileriniz, yapabileceğiniz seviyede olmalı ve nefes alabildiğimiz sürece özgürüz. Sokakta çıkıp yarim saat yürüyüp/koşup dönmekten de bir haz duyuyor olmalısınız. Eğer haz duymuyorsanız başta kendinize, sonra doğaya kötülük etmiş oluyorsunuz. Kafanızdan geçen tüm isteklerden daha fazlası var doğada. Kusursuz. Göze kötü görünen şeyler bile çıksa arada, doğanın kusursuzluğunu kafamızdan çıkarmamamız gerekiyor. Doğa bize parayla alınabilecek her şeyden fazlasını sunuyor. Herhangi bir sıkıntınızda çıkıp yürüyüp koşup boşluğa bağırıp rahatlayabilirsiniz. Hem de bedava.

Bu pollyannacılık değil, ya da bu zorla oluşturabileceğiniz bir şey değil. Zaten kafanızda doğal olarak olması gereken bir şey. Doğa her şeydir, önce kafamızı değiştirmeliyiz.

Kusura bakmayın da bunca sahip olduğum şeye rağmen mutsuz olursam o da benim ayıbım olur.
Ayıplarınızdan öperim.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 59 = 65